T-shirt męski na siłownie- jaki wybrać oraz czym się kierować?

T-shirt męski na siłownie- jaki wybrać oraz czym się kierować?

T-shirt na siłownie- czym powinien się charakteryzować?

Przed zwróceniem uwagi na kwestię drugorzędne takie jak design koszulki oraz producent warto zapoznać się z kilkoma uniwersalnymi cechami jakimi powinien charakteryzować się t-shirt na siłownie. Mowa tu oczywiście głównie o cechach użytkowych, które zapewnią brak przeszkadzania przy wykonywaniu aktywności fizycznej.

  • T- shirt męski na siłownie przede wszystkim powinien być wykonany z materiału oddychającego. Dzięki temu gospodarka cieplna organizmu będzie funkcjonowała w wydajniejszy sposób. Przy uprawianiu jakiegokolwiek sportu ma to kluczowe znaczenie, ponieważ zbyt intensywne tracenie wody podczas pocenia się może obniżyć jakość treningu. Wynika to ze stracenia cennych zasobów organizmu oraz zużywania energii na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Koszulki oddychające natomiast zapewniają komfort cieplny, dzięki czemu sportowiec może skupić się na ćwiczeniach w 100%.
  • Krój kołnierza zależy od osobistych preferencji. Ma to znaczenie dla estetyki danej koszulki oraz komfortu użytkowania.
  • Duże znaczenie ma także krój. T-shirt męski przylegający lub luźny będzie miał odmienne zastosowanie. Dlatego warto przed zakupem określić osobiste preferencje, co do tego parametru.
  • Obecność rękawów lub ich brak może także wpłynąć na wygodę sportowca. Parametr ten nie powinien wpływać na wydolność treningową. Dlatego jest to kwestia tylko kosmetyczna dotycząca wygody noszenia.
  • Faktura danej koszulki ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku osób, które intensywnie uprawiają cardio. Duża intensywność ruchu powoduje tarcie materiału o ciało, przez co mogą pojawić się podrażnienia na skórze. Problem ten dotyczy zwłaszcza biegaczy lub innych osób, które angażują całe ciało do ruchu.

t-shirt - t-shirt meski - męska koszulka nas silownie - t-shirt meski na silownie - ubrania na silownie - koszulka meska - t-shirt z nadrukiem - aesthetic body - aesthetic

Czy design ma znaczenie?

Dla wielu osób, które aktywnie uprawiają sport kwestie estetyczne często mają bardzo duże znaczenie. Kulturystyka i bodybuilding poza stanowieniem rozrywki w dużej mierze opierają się na budowaniu estetyczniejszego obrazu własnej sylwetki. Dlatego warto zwrócić uwagę na design koszulki, a nie tylko kwestie funkcjonalne. Na szczególną uwagę zasługuje t-shirt męski z nadrukiem. Zwykle posiada różne grafiki tematyczne związane z daną marką lub prezentuje obrazy kojarzące się z siłownią i męskością. Takie grafiki umożliwiają podkreślenie swojej pozycji oraz wyrażenie samego siebie poprzez podkreślenie własnych zainteresowań.

Jaki materiał wybrać?

Jak wcześniej wspomniano materiał ma bardzo duże znaczenie. Zwłaszcza przy uprawianiu aktywnych sportów. Powinien być przede wszystkim przyjemnym materiałem, który nie będzie tarł skóry. Musi także oddychać. T-shirt bawełniany męski łączy w sobie te pozytywne cechy. Dzięki temu umożliwia wygodne noszenie koszulki oraz brak ograniczeń wynikających z mniejszego zakresu ruchów. Bawełna także jest niezwykle wytrzymała na zabrudzenia chemiczne oraz urazy mechaniczne. Sprawia to, że zakup takiej koszulki na siłownię jest inwestycją, na lata. Bardzo łatwo schodzą z niej plamy i ciężko ją rozerwać. Wraz ze wzrostem masy mięśniowej koszulka będzie się rozciągać i dopasowywać do wypracowanych rozmiarów ciała. 

Warto wspomnieć o tym, że nawet przy częstych praniach koszulka na siłownie będzie sprawiała wrażenie jakby była nowa. Wynika to z odporności bawełny na eksploatację.

 

czarny t-shirt - t-shirt meski - t-shirt z nadrukiem - t-shirt - koszulka na siłownie - koszulka meska - koszulka na silownei meska - koszulka z nadrukiem meska - koszulka z nadrukiem - aesthetic body - aesthetic

Oversize czy slim fit?

Jest to kwestia, która dotyczy zarówno wyglądu jak i funkcjonalności. Oversize nadaje się dla osób ceniących sobie przede wszystkim wygodę i luz. Warto także wspomnieć, że w długoterminowej perspektywie ten rodzaj lepiej się sprawdzi. Koszulki te są idealne zwłaszcza dla osób, które aktualnie są w cyklu masowym. Wynika to z tego, że nawet po zwiększeniu wagi ciała produkt będzie pasował i nie trzeba będzie go wymienić. Luźne ubrania również często nosi się w domu, dzięki czemu koszulka znajdzie zastosowanie nie tylko na siłowni, ale także przy codziennym spędzaniu czasu. Ubrania oversize często określa się także jako Comfort Wear. Wynika to z wysokiej wygody jaką zapewnia za duża odzież.

Slim fit jest przeciwieństwem poprzednio opisanego typu. Ściśle przylega do ciała, dzięki czemu dla wielu osób będzie prezentował się lepiej. Obcisłość przede wszystkim umożliwia eksponowanie muskulatury w bardziej spektakularny sposób. Tego rodzaju ubrania często również dedykowane są dla osób chudych lub szczupłych. Sprawiają, że stają się one wizualnie większe.

Zwrócenie uwagi na tabelę rozmiarów

Przy wyborze producenta koszulki warto jest zwrócić uwagę na to czy udostępnia on szczegółową tabelę rozmiarów. Wynika to z tego, że różne firmy posiadają odmienne rozmiarówki, przez co czasem można zakupić produkt w nieodpowiednim rozmiarze. Oczywiście zazwyczaj istnieje opcja zwrotu jednak niepotrzebnie zabierze to czas.

t-shirt - t-shirt meski - t-shirt zolty - t-shirt na silownie - ubrania na silownie meskie - t-shirt z nadrukiem - meski t-shirt z nadrukiem - aesthetic body - aesthetic - gym wear

Taki scenariusz zdecydowanie będzie najgorszy w przypadku wybierania koszulek Slim Fit. Wynika to z tego, że już sam w sobie obcisły krój, jeśli będzie za mały może być niezdrowy. Wtedy górna część garderoby będzie uciskała ciało. Grozi to niedostatecznym przepływem krwi do mięśni, co może powodować w dłuższej perspektywie do różnych stanów patologicznych. Zakupienie natomiast koszulki oversize w za małym rozmiarze sprawi, iż wtedy będzie ona po prostu dobrana. 

Inne ubrania na siłownie

Zwykle sportowcy wybierają bluzy i dresy. Najczęściej są to produkty luźne. Komfortowe ubrania pozwalają na wykonywanie pełnego zakresu ruchów niezależnie od partii mięśni. W przypadku chodzenie na siłownię nie trzeba zwracać uwagi na to czy odzież będzie ocieplona. Jednak w przypadku robienia sesji treningowych na zewnątrz warto jest zaopatrzyć się w cieplejszą odzież zwłaszcza, w warunkach zimowych. Należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj ocieplenia. Powinno ono przede wszystkim być wydajne, aby uniknąć noszenia kilku warstw ubrań. Wynika to z tego, że znacząco ogranicza to zakres ruchów. Sportowcy kamieniczni oraz biegacze z pewnością zgodzą się z tezą- więcej ubrań oznacza cięższą wagę ciała. Przez to potencjał treningowy jest ograniczony, co obniża wydolność oraz efektywność uprawiania sportu.

Powrót do blogu